ΓΑΛΛΙΑ | Σοβαρεύτηκε στο δεύτερο η Ναντέρ

Η Ναντέρ επιβλήθηκε της Χάβρης με 88-75 και πέτυχε την 8η νίκη της στο γαλλικό πρωτάθλημα ενώ σκαρφάλωσε και στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η Ναντέρ ξεκίνησε κάπως νωθρά τον αγώνα με αποτέλσμα να μην μπορεί να αποτυπώσει την ανωτερότητά της στα χαρτιά, μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Το ημίχρονο τους βρήκε να προηγούνται με 46-43 και τον Πασκάλ Ντοναντιέ να είναι προβληματισμένος για την εικόνα της ομάδας του. Στο δεύτερο ημίχρονο όλα άλλαξαν καθώς η Ναντέρ βρήκε ρυθμό στην επίθεση που σε συνδυασμό με την πολύ καλή άμυνα έχτισε μία

διαφορά 10 πόντων (65-55 στο 30΄). Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν τυπικό και η Ναντέρν πανηγύρισε την 8η νίκη της έχοντας για πρώτο σκόρερ τον Ντεσόν Τόμας με 19 πόντους και 11 ριμπάουντ, ενώ από την Χάβρη ξεχώρισε ο πρώην άσος του ΠΑΟΚ, Ουίλιαμ Χάτσερ με 15 πόντους.