Greeks Abroad | "Μπαμ" από την "ελληνική" Λιμόζ

Περίφημα τα κατάφερε η Λιμόζ των Παναγιώτη Γιαννάκη, Νίκου Λινάρδου και Αγγελού Τσάμη καθώς στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής πήρε τη νίκη απέναντι στην Σολέ με 79-70.

Η Λιμόζ από την αρχή της αναμέτρησης κοίταξε στα μάτια την Σολέ και παρότι οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο, οι παίκτες του Παναγιώτη Γιαννάκη δεν τους άφηναν να ξεφύγουν στο σκορ. Το "θρίλερ" συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο, με την Λιμόζ να έχει καθαρό μυαλό και να είναι εύστοχη στην τελευταία περίοδο και έτσι έφτασε στη νίκη με 79-70. Αξίζει

να σημειώσουμε ότι πριν από την αναμέτρηση η Σολέ βρισκόταν στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ η Λιμόζ στην 15η.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα του Παναγιώτη Γιαννάκη ήταν ο Κάιλ ΜακΑλάρνι με 16 πόντους και τον ακολούθησε ο Σαμπού Τραορέ με 14 πόντους. Ο Αγγελος Τσάμης συνέβαλε τα μέγιστα σημαντικά στη νίκη της ομάδας του, μιας και ολοκλήρωσε το ματς με 12 πόντους στα 22 λεπτά που αγωνίστηκε. Από την Σολέ πρώτος σκόρερ ήταν ο Ρούντι Τζόμπι με 15 πόντους.