Greeks Abroad | Δεν τα κατάφερε ο Φλεβαράκης

Παρά την προσπάθεια που κατέλαβε στο δεύτερο και τρίτο δεκάλεπτο η Μπραουνσβάιγκ του Κώστα Φλεβαράκη, "λύγισε" απέναντι στην Αρτλαντ Ντράγκονς με 85-75.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά στην δεύτερη περίοδο οι παίκτες του Κώστα Φλεβαράκη κατάφεραν να μειώσουν την ψαλίδα της διαφοράς. Στο τρίτο δεκάλεπτο η Μπραουνσβάιγκ έμεινε κοντά στο σκορ, αλλά στην τελευταία περίοδο η Αρτλαντ "πάτησε" το γκάζι και έφτασε στη νίκη. Πλέον η ομάδα του Ελληνα προπονητή σε 15 ματς του γερμανικού πρωταθλήματος μετράει έξι νίκες και οκτώ ήττες. Πρώτος σκόρερ για την Αρτλαντ ήταν ο Αντονι Κινγκ με 14 πόντους. Από την Μπραουνσβάιγκ, ο Ρόμπερτ Κούλαγουικ είχε 17 πόντους, ενώ ο Χάρντινγκ Νάνα είχε έξι πόντους. Ο Ερικ Μπόατενγκ δεν πήρε μέρος στο ματς.