Κυπελλούχος ο ΠΑΟΚ - Πήρε τον τελικό του Βόλου με 2-1 επί της ΑΕΚ

ΑΘΛΗΤΙΚA Ο ΠΑΟΚ επικράτησε στον τελικό του Πανθεσσαλικού με 2-1 της ΑΕΚ και στέφθηκε Κυπελλούχος Ελλάδας. Σε έναν μάλλον μέτριο αγώνα, από πλευράς θεάματος, ο «δικέφαλος του Βορρά» προηγήθηκε στο 24ο λεπτό με γκολ του Μπίσεσβαρ. Ωστόσο, οι πανηγυρισμοί άλλαξαν «στρατόπεδο» μέσα σε δύο λεπτά, όταν ένα μακρινό σουτ του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου και ένα τεράστιο λάθος του Γλύκου έφεραν την ισοφάριση για την ΑΕΚ. Τελικά, ο τελικός κρίθηκε με μια κεφαλιά του Ενρίκε στο 81ο λεπτό του αγώνα, ωστόσο, η ΑΕΚ διαμαρτύρεται για το ότι ο παίκτης του ΠΑΟΚ ήταν σε θέση οφσάιντ. Κατά τα λοιπά, ο τελικός σφραγίστηκε από τα εκτεταμένα επεισόδια που σημειώθηκαν πριν την έναρξη του αγώνα εντός και εκτός γηπέδου μεταξύ οπαδών και αστυνομικών δυνάμεων.Κύπελλο ΕλλάδαςτελικόςΑΕΚΠΑΟΚκυπελλούχος ΕλλάδαςHas video: Exclude from popular: 0