Super League: Συνεχίζει με νίκες ο Παναθηναϊκός, «σκόνταψε» ο ΠΑΟΚ (Video)

Ακάθεκτος συνεχίζει την πορεία του στο φετινό πρωτάθλημα ο Παναθηναϊκός που πανηγύρισε την 9η νίκη του σε ισάριθμους αγώνες επικρατώντας με 1-0 του Άρη στο πιο σημαντικό ματς της αγωνιστικής.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Παναθηναϊκός βρήκε το γκολ που έψαχνε με μία εντυπωσιακή

καρφωτή κεφαλιά του Αντράζ Σπόραρ στο δεύτερο δοκάρι, έπειτα από εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Βέρμπιτς, κάνοντας το 1-0 για τους «πράσινους» μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Την ίδια ώρα στην Τούμπα, ο ΠΑΟΚ έμενε στο 2-2 με τον Αστέρα Τρίπολης και πλέον βρίσκεται 11 βαθμούς μακριά από την κορυφή. Μάλιστα, η ομάδα της Τρίπολης βρέθηκε να προηγείται με 0-2 χάρη σε γκολ του Κάλεμπ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τιλίκα στο 54΄.

Ο ΠΑΟΚ τελικά γλύτωσε την ήττα χάρη σε δυο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο. Ο Κούρτιτς μείωσε με πέναλτι στο 81΄ και ο Ολιβέιρα πέτυχε το τελικό 2-2 στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Βαθμολογία

Παναθηναϊκός 27Βόλος 20ΑΕΚ 18*Ολυμπιακός 17ΠΑΟΚ 16Άρης 13Παναιτωλικός 11Ατρόμητος 11Αστέρας Τρίπολης 9Λαμία 7*ΠΑΣ Γιάννινα 6ΟΦΗ 5*Λεβαδειακός 3*Ιωνικός 3

*Έχουν από ένα ματς λιγότερο.

Α1 Μπάσκετ: Διακοπή στο Περιστέρι – ΑΕΚ λόγω επίθεσης κουκουλοφόρων σε θεατές!

Πέθανε ο Ολυμπιονίκης – Είχε κερδίσει το Χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία Soling της ιστιοπλοΐας το 1980

Super League, Συνεχίζει, Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ Videos,Super League, synechizei, panathinaikos, paok Videos