Ολική επαναφορά

Παναθηναϊκός-Ηρακλής 4-2:
Ολική επαναφορά για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος βρέθηκε να χάνει με 2-0 από τον Ηρακλή, αλλά τελικά κατάφερε να νικήσει με 4-2 στο Ολυμπιακό στάδιο.
Ο πρωταθλητής με τον Γιάτσεκ Γκμοχ στον πάγκο και τον νέο προπονητή, Ζεσουάλδο Φερέιρα,
στις κερκίδες κατάφερε να
αντεπεξέλθει στον αιφνιδιασμό του Ηρακλή, ο οποίος προηγήθηκε με τα γκολ των Μάρα (20') και Πίτου Γκαρσία (21') για να πάρει τους τρεις βαθμούς με τα τέρματα των: Λουίς Γκαρσία (30'), Σισέ (45', 50') και Πετρόπουλο (75').

Ξάνθη-Πανσερραϊκός 2-0:
Η Ξάνθη μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, ανέβασε την απόδοση της στην επανάληψη και νίκησε με 2-0 τον Πανσερραϊκό. Τα γκολ της ακριτικής ομάδας σημείωσαν οι Μαρσελίνιο (69') και Ελινγκτον (79').

Ολυμπιακός Βόλου-Αστέρας Τρίπολης:
1-1 Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία για τον Ολυμπιακό Βόλου στο πρωτάθλημα ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκα. Οι γηπεδούχοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 με τον Αστέρα Τρίπολης στο Πανθεσσαλικό στάδιο