6-0: "Ερυθρόλευκη" φιέστα, "κιτρινόμαυροι"...χέ$τ@

Φιέστα τίτλου με... εξάρα για τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης». Η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε, με τρία τέρματα στο πρώτο 20λεπτο και... άλλα τόσα στο δεύτερο, συνέτριψε 6-0 την ΑΕΚ στο πλαίσιο της 27η ημέρας για τη Σούπερ Λίγκα και πανηγύρισε με τον πλέον επιβλητικό τρόπο την κατάκτηση του .....
38ου τίτλου της ιστορίας της.

H εικόνα του αγώνα

Φιέστα
τίτλου με... εξάρα για τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης». Η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε, με τρία τέρματα στο πρώτο 20λεπτο και... άλλα τόσα στο δεύτερο, συνέτριψε 6-0 την ΑΕΚ στο πλαίσιο της 27η ημέρας για τη Σούπερ Λίγκα και πανηγύρισε με τον πλέον επιβλητικό τρόπο την κατάκτηση του 38ου τίτλου της ιστορίας της. Το έναυσμα για το «ερυθρόλευκο»... πάρτι έδωσε ο Τζιμπούρ στο 2ο λεπτό, για να ακολουθήσουν στο υπόλοιπο του πρώτου ημιχρόνου τα τέρματα των Μέλμπεργκ (7`) και Φουστέρ (20`). Ο Τζιμπούρ με δεξί φαλτσαριστό σουτ από πλάγια θέση διαμόρφωσε στο 60ο λεπτό το 4-0 για τον Ολυμπιακό, ο οποίος στο 67` και