Τσέλσι από άλλο... πλανήτη έβαλε 6 γκολ στην Έβερτον! (VIDEO)

Ο Λουκάκου περίμενε τον Μουρίνιο για να τον... τιμωρήσει αλλά οι παίκτες της Τσέλσι έστησαν πάρτι στο Γκούντισον Παρκ και νίκησαν με το εμφατικό 6-3 την Έβερτον.
Ένα απίθανο ματς έγινε στο Γκούντισον Παρκ. Η Τσέλσι ξεκίνησε το ματς με δύο γκολ στο πρώτο τρίλεπτο αλλά κανείς δεν μπορούσε να φανταστεί το τι θα γινόταν στο δεύτερο μέρος...

Ντιέγο Κόστα και Ιβάνοβιτς έδωσαν προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του Μουρίνιο και ο Κέβιν Μιραλάς
μείωσε στο 45', δίνοντας νέο ενδιαφέρον στον αγώνα.

Η Τσέλσι πήρε αέρα δύο τερμάτων με το αυτογκόλ του Κόλμαν στο 67' αλλά η Έβερτον απάντησε με τον Νέισμιθ στο 69'. Ο Μάτιτς ανέβασε και πάλι το δείκτη του σκορ στο 74' αλλά ο Ετό σκόραρε κόντρα στην πρώην ομάδα του και έβαλε... φωτιά στο Γκούντισον Παρκ.

Η ομάδα του Μουρίνιο δεν είχε όρεξη για αστεία και ένα λεπτό μετά το γκολ του Ετό, ο Ραμίρες έγραψε το 3-5. Μέσα σε 10 λεπτά μπήκαν 5 γκολ στο ματς! Ο Ντιέγκο Κόστα είπε και την τελευταία λέξη στον αγώνα και διαμόρφωσε το εμφατικό 3-6.