Η απάντηση στο γιατί ποντάρει όλος ο επενδυτικός κόσμος στην χρεωκοπία της Ελλάδος!!!!!!!

Έστω ότι έχει ποντάρει κανείς στην νίκη του Άρη επί της Ξάνθης μέσαστην έδρα του. 1,60 δίνει η στοιχηματική εταιρία στον άσσο, 3 στο χίκαι 6 στο διπλό.

Ποντάρεις λοιπόν 1000 ευρώ στον άσσο. Δηλαδή ποντάρεις 1000 για να κερδίσεις 600.

Τοσκόρ ανοίγει η Ξάνθη στο πρώτο ημίχρονο και προηγείται 0-1. Δεν τοβλέπεις καλά το στοίχημά σου το αρχικό και αρχίζεις να εξετάζεις τηνπιθανότητα να χάσεις.

Κοιτάς την νέα απόδοση (σε real
time)στο Χ2 που σου δίνει η στοιχηματική εταιρία την στιγμή που παίζεται τοδεύτερο ημίχρονο (πχ 55 λεπτό) βλέπεις ότι η νέα απόδοση για να νικήσειη Ξάνθη ή έστω να ......φέρει ισοπαλία είναι στο 1,70.

Με ένα γκόλδηλαδή αβάντσο ( σε περίπτωση ισοπαλίας) ποντάρεις 600 ευρώ στο Χ2 τηςΞάνθης στο 55 λεπτό του αγώνα (η αντίστοιχη χρηματιστηριακή ενέργειαλέγεται Σορτάρισμα). Δηλαδή σε περίπτωση νίκης ή ισοπαλίας της Ξάνθηςαπό εκεί που έχανες αρχικά 1000 ευρώ στον άσο τώρα κερδίζοντας 420 ευρώαπό το δεύτερο στοίχημα.........