Ζούγκλα και διακοπή - Στους 8 ο Ολυμπιακός

Απίστευτες καταστάσεις έζησε η αποστολή του Ολυμπιακού στο κλειστό γυμναστήριο Χρίστο Μπότεφ της Σόφιας, όπου διεξήχθη ο επαναληπτικός αγώνας με την Λέφσκι Σόφιας για το Challenge Cup.Η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε άδοξα στο τρίτο σετ (1-1 το σκορ στα σετ και 8-9 για τον Ολυμπιακό
στο 3ο) εξαιτίας όσων έκαναν οι οπαδοί της Λέφσκι.Στις αρχές του 3ου σετ κατέβασαν και έκαψαν την ελληνική σημαία, άναψαν πυρσούς, με αποτέλεσμα οι διαιτητές να διακόψουν προσωρινά το ματς προκειμένου να... καθαρίσει η ατμόσφαιρα.Οι βούλγαροι οπαδοί, οι οποίοι καθόλη τη διάρκεια του αγώνα πετούσαν διάφορα αντικείμενα, όταν οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο, συνέχισαν το καταστροφικό τους έργο, με νέα βροχή αντικειμένων με τη διαφορά ότι πέρα από τους αναπτήρες και τα κέρματα, μεταξύ άλλων πέταξαν κροτίδες, μπουκάλια και πλαστικά καθίσματα.Με την παρέμβαση του Προέδρου της Βουλγάρικης Ομοσπονδίας, οι διαιτητές διέκοψαν οριστικά τον αγώνα και οι ερυθρόλευκοι, κάτω από "βροχή" αντικειμένων, πήγαν στα αποδυτήρια όπου και ενημερώθηκαν ότι το παιχνίδι κατακυρώθηκε 3-0 υπέρ τους, που αυτόματα σήμανε την πρόκριση στους "8" της διοργάνωσης.