Βαθμό στο 93' ο Εθνικός Γαζώρου στην Καβάλα

Στο 80' έχανε 2-0, αλλά με αντεπίθεση στα τελευταία λεπτά ο Εθνικός Γαζώρου πήρε το βαθμό στο Ανθή Καραγιάννη ισοφαρίζοντας την Καβάλα στο 93'. Από επεισόδια στιγματίστηκε το παιχνίδιΣυναρπαστικό παιχνίδι με φινάλε γκραν γκινιόλ στο Ανθή Καραγιάννη, εκεί που η Καβάλα πέταξε δύο βαθμούς, μένοντας στο 2-2 με τον Εθνικό Γαζώρου.Οι Αργοναύτες κρατούσαν σφιχτά το τρίποντο μέχρι το 80' όταν και
προηγούνταν με 2-0, αλλά στα τελευταία λεπτά η ομάδα των Σερρών έκανε την εντυπωσιακή αντεπίθεση, ανατρέποντας το σκορ.Η Καβάλα προηγήθηκε με τον Ντουτσαρίδη στο 24' και διπλασίασε τα τέρματά της στο 30' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ν' Ντιαέ.Η απάντηση του Εθνικού ήρθε στο 80' όταν ο Κατσαβάκης μείωσε, ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Γκαϊδαρτζής διαμόρφωσε το τελικό 2-2.Το παιχνίδι πάντως στιγματίστηκε από επεισόδια, αφού λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου παίκτες των δύο ομάδων ήρθαν στα χέρια μετά από μπουνιά του Ν' Ντιαέ στον Κοσμίδη. Το οξύμωρο είναι πως ο διαιτητής της αναμέτρησης, Συμεωνίδης, δεν απέβαλλε τον Ν' Ντιαέ, αλλά τον συμπαίκτη του, Κοτσαρίδη.Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικήςΚυριακή, 24/2Φωκικός-Ολυμπιακός Βόλου 0-0Καλλιθέα-Αναγέννηση Επανομής 5-0 (36' πεν, 79', 90+1' Ντακόλ, 39', 53' Μαρουκάκης)Λάρισα-Αναγέννηση Γιαννιτσών 3-0 (47' Τσίγκας, 73' αυτ. Τσιάμης, 82' Δεινόπαπας)Νίκη Βόλου-Πιερικός 1-1 (48' Παππάς - 10' Μανίκας)Θρασύβουλος-Ηρακλής 0-2 (20' Tάι, 85' Τούνι)Παναχαϊκή-Καλλονή 0-0Πανσερραϊκό-Δόξα Δράμας 0-1 (86' πεν. Ταραλίδης)Βύζας Μεγάρων-Παναιτωλικός 0-3 (38', 78' Μπελόν, 90' Ιορδανίδης)Δευτέρα, 25/2Εργοτέλης-Ηρακλής Ψαχνών 1-0 (90’ Λαμπίν)Καβάλα-Εθνικός Γαζώρου 2-2 (24' Ντουτσαρίδης, 30' Ν' Ντιαέ -  80' Κατσαβάκης, 93' Γκαϊδαρτζής)