Τσιώλης: Η νίκη μάς δίνει ώθηση

Ο Αρης πέτυχε μια σπουδαία νίκη, έβαλε τέσσερα γκολ έπειτα από πάρα πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα και ο Σάκης Τσιώλης ξεκίνησε με νίκη στη τεχνική ηγεσία της ομάδας. Ο Καρδιτσιώτης τεχνικός υποστήριξε πάντως ότι η ομάδα του παρουσίασε αδυναμίες και στάθηκε και στην εμφάνιση της ομάδας μετά το 60'. «Θέλω να είμαι δίκαιος και είναι αλήθεια ότι η Κέρκυρα,
μέχρι το 60ο λεπτό, ήταν καλύτερη από εμάς και θα μπορούσε να είχε προηγηθεί με 3-1 και φυσικά να τελειώσει το παιχνίδι. Εμείς παλεύαμε με την ψυχολογία μας και προς αυτή τη κατεύθυνση, το 2-2 ήταν καταλυτικό για την ψυχολογία μας, γιατί μέχρι τότε παλεύαμε με την ψυχολογία μας. Μετά την ισοφάριση ελέγξαμε το παιχνίδι και πετύχαμε μια σημαντική νίκη, την οποία ήθελε η διοίκηση, ο κόσμος ούτως ώστε να συνεχίσουμε με μεγαλύτερη ηρεμία», είπε αρχικά και ευχήθηκε καλή επιτυχία στη Κέρκυρα, εκτιμώντας ότι «είναι μια ομάδα που εκπέμπει υγεία». Σε ερώτηση σχετική με την αλλαγή συστήματος στο δεύτερο ημίχρονο (σ. σ. ο Αρης έπαιξε 4-4-2), απάντη