Τρίτη νίκη για τον Ικαρο, 66-55 το Περιστέρι

Μετά από ένα εξαιρετικό τέταρτο δεκάλεπτο (20-4), ο Ικαρος Καλλιθέας επικράτησε με 66-55 του Περιστερίου στην Γλυφάδα και πανηγύρισε την τρίτη του νίκη στην Α1, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής.Αμφίρροπη ήταν η αναμέτρση στην διάρκεια του πρώτου δεκαλέπτου, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και το προβάδισμα να αλλάζει συνεχώς χέρια. Το τέλος της πρώτης περιόδου βρήκε τους φιλοξενούμενους στο +2 (16-14, 10').Το σκηνικό του αγώνα δεν άλλαξε στην δεύτερη περίοδο, με την ομάδα του Κουστένη να οδηγεί στο σκορ, αλλά να μην μπορεί να πάρει μία διαφορά ασφαλείας από το συγκρότημα
του Πρίφτη. Το Περιστέρι πήγε στα αποδυτήρια για το πρώτο ημίχρονο με +3 (29-26, 20').Με τους Φαγιέ, Βρκιτς, Γουάιατ και Γκίμπσον, ο Ικαρος έτρεξε σερί 10-0 στο ξεκίνημα της τρίτης περιόδου και πήρε προβάδισμα με επτά (36-29) στο 22'. Ωστόσο, η συνέχεια του δεκαλέπτου άνηκε στους φιλοξενούμενους.Με τους Χάινς, Κανονίδη, Μάντζαρη, Κομποδιέτα και Παπαντωνίου, το Περιστέρι αντέδρασε και με επιμέρους σκορ 22-10, πήρε εκ νέου το προβάδισμα με 51-46, στο 30'.Με ηγέτες τους Γκίμπσον και Κυρίτση, ο Ικαρος κυριάρχησε στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, φτάνοντας στην τελική επικράτηση. Με επιμέρους σκορ δεκαλέπτου 20-4, η ομάδα του Πρίφτη επικράτησε με 66-55 του Περιστερίου και πανηγύρισε την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα.Τα δεκάλεπτα: 14-16, 12-13, 20-22, 20-4.