Τρίποντο στις καθυστερήσεις για Γάζωρο, στο +5 από τον Τηλυκράτη

19:18 8/4/2012 - Πηγή: Sport.gr
Μετά από δύο ισοπαλίες, ο πρωτοπόρος του βορείου ομίλου της Football league 2, Εθνικός Γαζώρου επέστρεψε στις επιτυχίες, παίρνοντας στις καθυστερήσεις σπουδαία νίκη στην Κρανούλα επί της Δόξας.Το Γάζωρο προηγήθηκε δύο φορές, οι γηπεδούχοι είχαν τις απαντήσεις, αλλά στις καθυστερήσεις βρήκε εκ νέου τον δρόμο προς τα δίχτυα και φεύγει από την Κρανούλα με τους τρεις βαθμούς της νίκης.Την ίδια ώρα, η Καλαμαριά ηττήθηκε στην Λευκάδα από την Τηλυκράτη, ο οποίος
πλέον πέρασε στην δεύτερη θέση και βρίσκεται στο κυνήγι του πρωτοπόρου.  Η ομάδα της Λευκάκαδας κέρδισε με 2-0 χάρη σε τέρματα των Σιμελίδη και Θανέλλα και πλέον βρίσκεται πέντε βαθμούς πίσω από το Γάζωρο.Σημαντικές νίκες, επίσης στις καθυστερήσεις, για τη Νίκη Βόλου και τον Οικονόμο, με τους βολιώτες να πιάνουν στην τρίτη θέση την Καλαμαριά και την ομάδα της Σαριτσάνης να βρίσκεται ένα βαθμό πίσω.Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ματς μεταξύ Μέγα Αλέξανδρου και Οδυσσέα Αναγέννησης.Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικήςΔόξα Κρανούλας - Εθνικός Γαζώρου 2-3 (6', 50' Μαχαιρούδης)Οικονόμος - Βατανιακός 1-0 Τηλυκράτης Λευκάδας - Απόλλων Καλαμαριάς 2-0 (2' Σιμελίδης, 30' Θανέλλας)Μέγας Αλέξανδρος - Οδυσσέας Αναγέννησης 1-1 (78' Τσεμπερίδης, 61' Γκάγκας) Αετός Σκύδρας - Νίκη Βόλου 0-1 (89' Πουλάκος)ΑΕΠ Ηρακλής - Τύρναβος (9/11)