Το πάλεψε η Μπιλμπάο, αλλά... 2-0 η ΤΣΣΚΑ

Η ομάδα του Φώτη Κατσικάρη ηττήθηκε για δεύτερη φορά στη Μόσχα, 60-79 από την ΤΣΣΚΑ, η οποία πλέον απέχει μόλις μία νίκη από το final four τυης Κωνσταντινούπολης.Παρά το κακό της ξεκίνημα (26-15 στο δεκάλεπτο), η ισπανική ομάδα κατάφερε να επιστρέψει στο ματς και να μην επιτρέψει στην ΤΣΣΚΑ να χτίσει διαφορά... νίκης από νωρίς.Ολα αυτά, όμως, μέχρι το ξεκίνημα του τέταρτου δεκαλέπτου. Εκεί, η ΤΣΣΚΑ πάτησε γκάζι και με τον Τεόντοσιτς να αναλαμβάνει δράση στην επίθεση έφτασε στο υπέρ της 70-69.Αρνητικός ο Κώστας Βασιλειάδης, έμεινε χωρίς πόντο, έχοντας 0/5 τρίποντα. Αντίθετα, εξαιρετική παρουσία είχε ο Μαυροειδής απέναντι στα... θηρία της ΤΣΣΚΑ με 9 πόντους και 3 ριμπάουντ σε 15 λεπτά.Νταμπλ - νταμπλ πέτυχε για την ΤΣΣΚΑ ο Αντρέι Κιριλένκο με 20 πόντους και 11 ριμπάουντ.Τα δεκάλεπτα: 26-15, 15-21, 17-16, 21-8