Την πρώτη της νίκη ύστερα από τέσσερις αγωνιστικές πανηγύρισε η Ατλέτικο, 1-0 την Σαραγόσα

Την πρώτη της νίκη ύστερα από τέσσερις συνεχόμενες ήττες πανηγύρισε η Ατλέτικο Μαδρίτης, που επικράτησε με 1-0 της Σαραγόσα και σκαρφάλωσε στην 7η θέση, που την βάζει και πάλι στο κυνήγι της ευρωπαϊκής εξόδου. Οι ροχιμπλάνκος μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο αποφασισμένοι για το τρίποντο και έδειξαν από τα πρώτα λεπτά τις άγριες διαθέσεις τους, με τον Κάστρο να έχει εξαιρετικά δύσκολη αποστολή. Ο τερματοφύλακας της Σαραγόσα είπε όχι στον Ρέγιες στο 4ο λεπτό ενώ το ίδιο έκανε και στην προσπάθεια του Φορλάν στο 13`.Στο 28ο λεπτό ο Αγκουέρο κατάφερε να στείλει την μπάλα
στα δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε καθώς ο αργεντινός ήταν σε θέση οφσάιντ.Την λύση στην επιθετική δυστοκία της Ατλέτικο έδωσε ο Αγκουέρο στο 66ο λεπτό, όταν εκμεταλλεύθηκε την ωραία μεταβίβαση του Φορλάν και ολοκλήρωσε ιδανικά την φάση, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το 1-0.Η Σαραγόσα έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες να ισοφαρίσει στα τελευταία λεπτά με τον Ούτσε στο 87` και τον Μπερτόλο στο 89` να σημαδεύουν αμφότερο