Θεία δίκη στο Κλ. Βικελίδης

Μολονότι ο Ατρόμητος ήταν με παίκτη λιγότερο για ένα ημίχρονο (αποβολή Ταυλαρίδη στο 44') έπαιξε τον Αρη σαν τη γάτα με το ποντίκι μέσα στο "Κλεάνθης Βικελίδης" και στο 89' πήρε το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) με γκολ του αρχηγού του, Γιάννη Σκόνδρα, ο οποίος ισοφάρισε το τέρμα του Δημήτρη Σουνά από το 15'. Δεν βλέπεται ο Αρης, που θέλει επειγόντως ηλεκτροσόκ για να σώσει την παρτίδα. Αδικείται από το τελικό αποτέλεσμα η ομάδα του Μπάγεβιτς που είχε τις διπλάσιες τελικές φάσεις
από τους γηπεδούχους κι ένα δοκάρι για να πάρει ακόμα και τους τρεις βαθμούς. Φωνάζουν για το γκολ του Σκόνδρα οι κίτρινοι, αλλά δεν έχουν δίκιο... Με σύστημα 4-3-3 παρέταξε τον Αρη ο Νίκος Πασιαλής, με τον Βελλίδη στο τέρμα και τους Καζναφέρη, Παπαζαχαρία, Γιαννίτση και Τσουκάνη από δεξιά προς αριστερά στην άμυνα. Κοέλιο, Παπαστεριανός και Καπετάνος ήταν η τριάδα στα χαφ και οι Γιαννιώτας (αριστερά), Σουνάς (δεξιά) στις πτέρυγες, με τον Αγκάνθο στην κορυφή της επίθεσης.Με σύστημα 4-4-1-1 παρέταξε από την πλευρά του ο Ντούσαν Μπάγεβιτς τον Ατρόμητο. Ο Ιτάνζ ήταν στην εστία, οι Σκόνδρας (δεξιά), Γιαννούλης (αριστερά) στα μπακ και οι Φυτανίδης, Ταυλαρίδης κεντρικοί αμυντικοί. Ιγκλέσιας και Μπρίτο οι δύο αμυντικοί μέσοι, με τον Δημούτσο δεξιά, τον Επσταϊν αριστερά και τον Σουμπίνιο πίσω από τον Κούτσι που ξεκίνησε στην κορυφή της επίθεσης.Οι κίτρινοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ στην πρώτη τους καλή στιγμή στο 15ο λεπτό, ύστερα από σέντρα του Γιαννιώτα από τα δεξιά, ο Καπετάνος έκανε τακουνάκι προς τον Σουνά, που με πλασέ νίκησε τον Ιτάνζ πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ στην Σούπερ Λίγκα και κάνοντας το 1-0 για τον Αρη.Με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Μπάγεβιτς γύρισε το σύστημα της ομάδας του σε 4-2-3-1, με τον Δημούτσο να πηγαίνει δίπλα στον Ιγκλέσιας σαν αμυντικό μέσος και τον Μπρίτο να βγαίνει στα άκρα, με τους κυανόλευκους να παίρνουν τα ηνία της αναμέτρησης. Ωστόσο, στο 44' ο Ταυλαρίδης έκανε σκληρό φάουλ στον Αγκάνθο που έφευγε στην κόντρα επίθεση και είδε την δεύτερη κίτρινη κάρτα του Δασκαλόπουλου και την άγουσα για τα αποδυτήρια. Αυτή ήταν η πρώτη αποβολή για τον Ατρόμητο στο πρωτάθλημα.Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον Γιαννούλη να έχει πάρει τη θέση του Ταυλαρίδη σαν κεντρικός αμυντικός δίπλα στον Φυτανίδη, ενώ στο αριστερό άκρο της άμυνας αγωνίζεται πλέον ο Επσταϊν παίζοντας ουσιαστικά όλη την πλευρά. Ο Αρης μπήκε πιο δυνατά και είχε δυο καλές στιγμές στο 49' με τον Σουνά και στο 50' με τον Γιαννιώτα για να πετύχει δεύτερο γκολ.Από εκείνο το σημείο, όμως και μέχρι το φινάλε ο Ατρόμητος παρότι έπαιζε με παίκτη λιγότερο άσκησε τρομακτική πίεση στα καρέ του Αρη. Στο 53' είχε μεγάλη ευκαιρία, όταν ο Κούτσι μετά από σέντρα του Επσταϊν κατέβασε την μπάλα στην περιοχή, αλλά σούταρε άστοχα. Στο 64', η ομάδα του Περιστερίου "άγγιξε" την ισοφάριση, όταν η μπάλα μετά το μακρινό σουτ του Ιγκλέσιας σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Βελλίδη, ο οποίος απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σουμπίνι Ο Μπάγεβιτς τα έπαιξε όλα για όλα βάζοντας διαδοχικά στο