Ταύρος Μπούζερ!

Είχε 24 πόντοι και 13 ριμπάουντ. Από πλευράς Μάτζικ, ξεχώρισε ο Ντουάιτ Χάουαρντ (18 πόντοι, 12 ριμπάουντ, 3 κοψίματα), αλλά παρά τις φιλότιμες προσπάθειες του η διαφορά στο τρίτο δωδεκάλεπτο δεν έπεσε κάτω από τους 10 πόντους (51-43) παρά μόλις για ένα λεπτό.Χάρη στους 36 πόντους και τα 17 ριμπάουντ του Κέβιν Λοβ οι Τίμπεργουλβς μετά από τρεις σερί ήττες κατάφεραν να επιστρέψουν στις νίκες επικρατώντας των Ουόριορς με 97-93.Μπορεί οι Μάβερικς να προέρχονταν από την χειρότερη εκτός έδρας επίδοση τους μετά το 1999, αλλά δεν είχαν κανένα πρόβλημα να κερδίσουν τους Νάγκετς 112-95 και να πετύχουν την
4η συνεχόμενη νίκη τους.Με τον Ρέι Αλεν να σημειώνει 19 πόντους οι Σέλτικς πήραν τη νίκη με 79-76 επί των Χοκς, χαραμίζοντας μία διαφορά 15 πόντων. Η Ατλάντα είχε την ευκαιρία να στείλει το παιχνίδι στην παράταση, αλλά στην τελευταία επίθεση αστόχησε σε τρίποντο.Ο Ιρβινγκ βγήκε νικητής στη μονομαχία του με τον Ντερόν Ουίλιαμς και σημειώνοντας 14 από τους 26 πόντους του στο τέταρτο δωδεκάλεπτο, οδήγησε τους Καβαλίερς στη νίκη με 105-100 επί των Nets μέσα στο Νιου Τζέρσεϊ.Ένα ξέσπασμα στο τρίτο δωδεκάλεπτο έφτανε και περίσσευε στην Φιλαντέλφια για να ξεφύγει στο σκορ από τους Μπόμπκατς, φτάνοντας τελικά σε μία εύκολη νίκη με 105-80.