Στους 16 του Κυπέλλου Ιταλίας προκρίθηκαν Κίεβο και Φιορεντίνα

Χωρίς να δυσκολευτούν, Φιορεντίνα και Κίεβο προκρίθηκαν στους 16 του Coppa Italia επικρατώντας εντός έδρας με 3-0 των Ρετζίνα και Νοβάρα αντίστοιχα. Από νωρίς πήρε κεφάλι στο σκορ η Φιορεντίνα απέναντι στην Ρετζίνα και εξασφάλισε το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου. Το σκορ άνοιξε ο Μπάμπακαρ στο 29ο λεπτό και στο 43` ο Μαρκιόνι έκανε δύο τα τέρματα των βιόλα.Ο Σέρτσι λίγο μετά την έναρξη της επανάληψης έγραψε το 3-0 και κλείδωσε την πρόκριση της ομάδας του. Η
Ρετζίνα δεν μπόρεσε να αντιδράσει στα λεπτά που ακολούθησαν, ενώ ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Τεντέσκο στο 84`.Ανάλογο το σκηνικό και στην Βερόνα, με την Κίεβο να παίρνει εύκολα την νίκη απέναντι στην Νοβάρα και την πρόκριση στους 16 του θεσμού.Ο Γκρανότσε με δύο προσωπικά τέρματα στο 24ο και 35ο λεπτό έβαλε τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ με 2-0, ενώ το τελικό 3-0 ήρθε από τον Ντε Πάουλα οκτώ λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90`.Aναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ από την 4η φάση του