Στον 4ο γύρο του FA Cup προκρίθηκε η Αρσεναλ, μετά το 3-1 επί της Λιντς

Εύκολο βράδυ πέρασε η Αρσεναλ στο Elland Road όπου επικράτησε με 3-1 της Λιντς στον μεταξύ τους επαναληπτικό για τον 3ο γύρο του FA Cup, μετά το 2-2 του πρώτου αγώνα, και προκρίθηκε στον 4ο γύρο, όπου θα βρεθεί απέναντι στην Χαντερσφιλντ. Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους κανονιέρηδες, καθώς στο 5ο μόλις λεπτό ο Νασρί
εκμεταλλεύθηκε την ασίστ του Σαμάκ και έγραψε το 1-0. Ο σκόρερ των φιλοξενούμενων έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 2-0 πέντε λεπτά αργότερα με τον Σχμίτσελ να του λέει όχι.Η Αρσεναλ συνέχισε να πιέζει και ύστερα από σωρεία χαμένων ευκαιριών ο Σανιά με εκπληκτική ενέργεια έγραψε το 2-0 στο 34ο λεπτό, αλλά τρία λεπτά αργότερα ο Τζόνσον μείωσε σε 1-2 επιτρέποντας στην Λιντς να ελπίζει.Η ομάδα του Αρσέν Βενγκέρ διατήρησε τα ηνία του αγώνα και μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου και στο 76` ο Φαν Πέρσι έγραψε το τελικό 3-1 και κλείδωσε την νίκη και την πρόκριση για την Αρσεναλ.Αναλυτικά τα αποτελέσματα των επαναληπτικών του 3ου γύρου του FA Cup (με έντονα οι ομάδες που προκ