Στις καθυστερήσεις... προσπέρασε η Ανόρθωση

Η ομάδα του Ρόνι Λέβι, που έπαιζε με 10 παίκτες από το 77' λόγω αποβολής του Λαβόρδε, έδειξε μεγάλα ψυχικά αποθέματα και με τη νίκη της προσπέρασε την Ομόνοια στην βαθμολογία.Η Ανόρθωση είχε προηγηθεί στο σκορ με γκολ του Μαρκίνιος στο 60', μετά από εκτέλεση φάουλ του Λαβόρδε, ενώ στο 83' είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Στάθης Αλωνεύτης.Η Ανόρθωση πλέον, που έφτασε τους 59 βαθμούς, προσπέρασε την Ομόνοια, που έμεινε στους 57' και έπιασε στη δεύτερη θέση το ΑΠΟΕΛ,
που έχει όμως ένα ματς λιγότερο.Για τον δεύτερο όμιλο και σε μια αναμέτρηση που δεν είχε κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον, ο Απόλλων κέρδισε την ΑΕΚ με 1-0 χάρη σε γκολ του Στεφάν Νορό εφτά λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.Αυτή είναι η πρώτη νίκη του Χάγκεν Ρεκ στον πάγκο του Απόλλωνα που έβαλε τέλος σε ένα αρνητικό σερί 2,5 μηνών και 8 αγώνων χωρίς νίκη (έχει να γευτεί τη χαρά της νίκης από τις 11 περασμένου Φεβρουαρίου, όταν κέρδισε 3-2 τη Ν. Σαλαμίνα).Χωρίς γκολ και χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ Νέα Σαλαμίνα και Αλκή, καθώς οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0. Το αποτέλεσμα είναι δίκαιο, αφού οι δύο ομάδες ελάχιστες ευκαιρίες είχαν για γκολ, αν και το δεύτερο ημίχρονο ήταν πολύ καλύτερο από το πρώτο.