Στην κορυφή της Serie A η Λάτσιο, 1-0 τη Μπρέσια. Η Νάπολι νικήτρια στο πρώτο ντέρμπι, 2-0 τη Ρόμα

Στην κορυφή της βαθμολογίας της Serie A διατηρήθηκε η Λάτσιο μετά την εντός έδρας νίκη της με 1-0 σε βάρος της Μπρέσια και πλέον περιμένει το αποτέλεσμα του Derby d`Italia ανάμεσα στην Ιντερ και τη Γιουβέντους για να δει αν θα μείνει μόνη πρώτη. Η Νάπολι ήταν η νικήτρια του άλλου ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής, 2-0 τη Ρόμα

στο Σαν Πάολο, στο 0-0 έμειναν Κιέβο και Κάλιαρι στη Βερόνα.

Περισσότερα σε λίγο...

Στην κορυφή και περιμένει...Στην πρώτη θέση της βαθμολογίας διατηρήθηκε η Λάτσιο, που έκαμψε με 1-0 στη Ρώμη την αντίσταση της δυνατής νεοφώτιστης Μπρέσια.

Οι λατσιάλι ήταν καλύτεροι, αλλά τα βρήκαν σκούρα απέναντι στην κλειστή άμυνα των φιλοξενουμένων, ενώ και ο Σερένι πραγματοποίησε σωτήριες επεμβάσεις. Η μοναδική φορά που δεν τα κατάφερε ήταν στο 45ο λεπτό, όταν ο Ερνάνες βρήκε τον Μάουρι κι ο τελευταίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν δυνατά και στην επανάληψη, αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν δεύτερο γκολ, ακόμα και μετά την