Στην 5η θέση Απόλλων και Δόξα, που επικράτησαν των ΕΝΠ και ΑΕΠ αντίστοιχα

Επέστρεψε στις νίκες ο Απόλλων Λεμεσού, που αν και δύσκολα, επικράτησε με 1-0 της ΕΝΠ και σκαρφάλωσε στην θέση με 13 βαθμούς. Συγκάτοικός του είναι η Δόξα Κατωκοπιάς, που κέρδισε με 2-1 την ΑΕ Πάφο, χάρη σε γκολ του Ενρίκε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Αποφασισμένος να πάρει το τρίποντο απέναντι στην ΕΝΠ εμφανίστηκε ο Απόλλων
στο Τσίρειο και τα κατάφερε, παρόλο που δυσκολεύτηκε αρκετά.Η πρώτη μεγάλη χαμένη ευκαιρία ήταν για την Ενωση στο 54` με τον Ταρούμπα να επιχειρεί ένα σουτ αλλά ο Σβαλόφσκι απέκρουσε την μπάλα που χτύπησε και στο οριζόντιο δοκάρι.Οι γηπεδούχοι ανέβασαν ταχύτητα στη συνέχεια και στο 88` ο Μιρτάκοβιτς με κοντινό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έγραψε το 1-0, ενώ είχε προηγηθεί και το δοκάρι του Σταύρου στο 82ο λεπτό.Εξίσου δύσκολο ήταν και το έργο της Δόξας, που επικράτησε με 2-1 της ΑΕ Πάφου στο Μακάρειο και έφτασε τους 13 βαθμούς.Ο Ενρίκε άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Κατωκοπιάς στο 55`, με τους γηπεδούχους να διατηρούν το προβάδισμά τους σε όλη τη