Στεγνό... καθάρισμα η Ρεάλ με Ελτσε

Με πέναλτι του Ρονάλντο στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, απόφαση για την οποία διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι γηπεδούχοι, η Ρεάλ "απέδρασε" με 2-1 από την έδρα της Ελτσε.Ο CR-7 είχε ανοίξει το σκορ για την Βασίλισσα στο 51ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ, αφού το πρώτο ημίχρονο έληξε χωρίς τέρματα ανάμεσα στις δυο ομάδες.Κι ενώ οδεύαμε προς το φινάλε, το γήπεδο πήρε... φωτιά, αρχικά με την ισοφάριση της Ελτσε στο 91' με κεφαλιά του Ρίτσμοντ Μποάκιε και κατόπιν με το πέναλτι που κέρδισε ο Πέπε, το οποίο αμφισβήτησαν έντονα οι γηπεδούχοι. Και δεν έχουν άδικο, αφού ο αμυντικός της Ρεάλ έκανε επιθετικό φάουλ και αντί γι' αυτό είδε τον διαιτητής της αναμέτρησης Σέζαρ Μουνίθ Φερνάντεθ να δείχνει πέναλτι!Ο Ρονάλντο ήταν εύστοχος από την άσπρη βούλα στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων χαρίζοντας τη νίκη στους Μαδριλένους.