Στα ημιτελικά του Κυπέλλου Κροατίας προκρίθηκε η αντίπαλος του ΠΑΟΚ, Ντιναμό Ζάγκρεμπ

Στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου Κροατίας προκρίθηκε η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στους ομίλους του Europa League, Ντιναμό Ζάγκρεμπ, που επικράτησε με 3-1 της Οσιγιεκ στον δεύτερο μεταξύ τους αγώνα για τα προημιτελικά. Εχοντας προβάδισμα το 2-0 από τον πρώτο αγώνα, η Ντιναμό παρουσιάστηκε χαλαρή στα πρώτα λεπτά, με αποτέλεσμα να δεχθεί πρώτη γκολ στο 17` με τον Σπέχαρ.Το γκολ αυτό, όμως, φάνηκε να ξύπνησε τους παίκτες του Βαχίντ Χαλίχοντζιτς, που απάντησαν στο 28ο λεπτό, όταν ο Μπέκιρατς ισοφάρισε σε 1-1. Ο Μπίσκαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 59` έβαλε την αντίπαλο του ΠΑΟΚ μπροστά στο σκορ, ενώ στο 74` ο Μπέκιρατς έγραψε το τελικό 3-1, στέλνοντας την ομάδα του στους 4 του Κυπέλλου.