Σπυρόπουλος: Να ρεφάρουμε στην Κροατία

01:05 4/9/2010 - Πηγή: Sport.gr

Ο κορυφαίος παίκτης της Εθνικής μας, που σκόραρε και το γκολ της ισοφάρισης, ο Νίκος Σπυρόπουλος, αναφέρθηκε στο ισόπαλο 1-1 της πρεμιέρας με την Γεωργία, τονίζοντας πως πρέπει να ξεχάσουν αυτό το αποτέλεσμα και να πάνε την Τρίτη (7/9) στην Κροατία για να ρεφάρουν τους χαμένους βαθμούς στο Καραϊσκάκη.

"Μιλήσαμε στο ημίχρονο και στο δεύτερο ήμασταν καλύτεροι. Πιέσαμε πιο ορθόδοξα, ήρθε η ισοφάριση αλλά δεν καταφέραμε να νικήσουμε, που ήταν το ζητούμενο. Κοιτάμε τη συνέχεια, έχουμε ένα δύσκολο
ματς την Τρίτη και πρέπει να ρεφάρουμε για τους σημερινούς χαμένους βαθμούς. Είναι ένα διαφορετικό ματς, κόντρα σε μία καλή ομάδα σε δύσκολη έδρα. Θα παίξουμε το παιχνίδι μας, θέλουμε τη νίκη και ελπίζω να τα καταφέρουμε", είπε αρχικά ο Νίκος Σπυρόπουλος και πρόσθεσε: "Ηταν μια σφαλιάρα για εμάς το γρήγορο γκολ που δεχθήκαμε. Είχαμε πει να μπούμε δυνατά και έγινε το αντίθετο, πράγμα που μας επηρέασε στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ήμασταν καλύτεροι, πιέσαμε, ισοφαρίσαμε αλλά δεν κα