Σκόραρε με τη Σουόνσι ο Μόρας

Ο Βαγγέλης Μόρας δοκιμάζεται εδώ και αρκετές ημέρες από τη Σουόνσι και το βράδυ της Πέμπτης (6/10) είχε μίας πρώτης τάξης ευκαιρία να πείσει τον Μπρένταν Ρότζερς ότι αξίζει να υπογράψει συμβόλαιο στους "κύκνους". Στη φιλική αναμέτρηση κόντρα στην Λανέλι, που αγωνίζεται στο ουαλικό πρωτάθλημα, στο "Stebonheath Park", ο Βαγγέλης Μόρας αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά στο χώρο της άμυνας ενώ ήταν και ο παίκτης που άνοιξε το σκορ για τον σύλλογο της Premier League στο 10ο λεπτό.Όσο για το τελικό αποτέλεσμα αυτό ήταν 3-0 για τη Σουόνσι, για την οποία βρήκαν επίσης δίχτυα οι Γκάουερ στο 27' και Μπίτι στο 65'.Να σημειωθεί πάντως πως ο Μόρας βρίσκεται ακόμα με τη μορφή δοκιμαστικών στην αγγλική ομάδα και δεν έχει υπογράψει μέχρι τώρα συμβόλαιο.