Σκόνταψε ο Φωκικός, 1-2 από Εορδαϊκό στο εξ' αναβολής παιχνίδι της 20ης αγωνιστικής

O Eορδαϊκός ήταν ο μεγάλος νικητής του εξ' αναβολής αγώνα κόντρα στον Φωκικό, για την 20η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Football League 2. Η ομάδα της Πτολεμαϊδας αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση και πήρε την πολύτιμη νίκη φτάνοντας στους 30 βαθμούς. Στον αντίποδα, ο Φωκικός έχασε την ευκαιρία να περάσει μόνος πρώτος στη βαθμολογία και παρέμεινε στην 3η θέση με 35 βαθμούς, μαζί με την Αναγέννηση Γιαννιτσών.Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε με τους καλύτερους
οιωνούς για τον Εορδαϊκό, αφού μόλις στο 9ο λεπτό ο Κουμπρόγλου έβαλε μπροστά τον Φωκικό στο σκορ. Οι γηπεδούχοι δεν πτοήθηκαν και στο 22' έφεραν το ματς στα ίσια με σουτ του Σικαλόπουλου.Στην επανάληψη, το συγκρότημα του Μιχάλη Κασάπη ανέβασε την απόδοσή του και στο 55ο λεπτό άγγιξε το δεύτερο γκολ, όμως ο Δήμας σημάδεψε το δοκάρι του Αποστόλου. Κι ενώ όλα έδειχναν ότι η αναμέτρηση θα έληγε ισόπαλη, στο 82' ο Σικαλόπουλος σκόραρε και πάλι δίνοντας τη νίκη με 2-1 στον Εορδαϊκό.Οι συνθέσεις τω