Σημαντικό βήμα παραμονής έκανε η Γουλβς, 3-1 τη Γουέστ Χαμ

Ενα μεγάλο βήμα για την παραμονή της στην Premier League έκανε η Γουλβς. Η ομάδα του Μακ Κάρθι επικράτησε με 3-1 της Γουέστ Χαμ σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 21η αγωνιστική, με τη δεύτερη να παραμένει στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.

Γουέστ Χαμ – Γουλβς 1-3 (90’+3’ Φράνκο – 28’Ντόιλ, 58’ Ζούμπαρ, 61’ Τζάρβις)

Η πρώτη καλή στιγμή του αγώνα ήταν για τη Γουλβς, όταν ο Φόλεϊ σημάδεψε το δοκάρι του Γκριν. Στη συνέχεια, η Γουέστ Χαμ ήταν αυτή που είχε την υπεροχή, αλλά οι φιλοξενούμενοι

άνοιξαν το σκορ, όταν στο 28’ ο Ντόιλ με διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στην εκπνοή του αγώνα, ήταν η σειρά της ομάδας του Ζόλα να φανεί άτυχη, όταν ο Πάρκερ τράνταξε το δοκάρι.

Στην επανάληψη, η Γουλβς κλείδωσε από νωρίς τη νίκη της, με τον Ζούμπαρ να κάνει το 2-0 στο 58’ και τρία λεπτά αργότερα τον Τζάρβις να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ σε 3-0. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν με τον Φράνκο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.