Σημαντική βαθμολογική ανάσα πήρε η Ρόμα, 2-0 τη Λέτσε

Σημαντική βαθμολογική ανάσα πήρε η Ρόμα, που επικράτησε με 2-0 της Λέτσε στο Ολίμπικο, πανηγυρίζοντας την τρίτη εντός έδρας νίκη της. Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση και οι δύο ομάδες, καθώς στο 76` ο διαιτητής απέβαλε τους Τότι και Ρούμπεν Ολιβέρα με απευθείας κόκκινη κάρτα, μετά τον διαπληκτισμό τους. Δυνατό παιχνίδι παρουσίασαν και οι δύο ομάδες στο πρώτο μέρος με τις φάσεις να διαδέχονται η μία την άλλη. Η μεγαλύτερη χαμένη ευκαιρία για τη Ρόμα ήταν στο 28ο λεπτό, με τον Μποριέλο να σημαδεύει το δοκάρι, ενώ ίδια κατάληξη είχε και η προσπάθεια του
Κόρβια για τους φιλοξενουμένους στο 11`.Ανάλογο το σκηνικό και στην επανάληψη, με τους γηπεδούχους όμως να έχουν την υπεροχή. Στο 62` ο Ρίισε γέμισε από τα αριστερά και ο Μπουρντίσο με κεφαλιά έκανε το 1-0. Δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης προσπάθησε να κάνει το 2-0, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι. Το πέτυχε, όμως, ο Βούτσινιτς στο 76`, κλειδώνοντας ουσιαστικά τη νίκη για τους ρωμαίους. Στην φάση που διαδέχτηκε το γκολ, Τ