Σεφτέ ο Παμβοχαϊκός, τέταρτη νίκη για Εθνικό

Την πρώτη του νίκη, μετά από τέσσερις αποτυχημένες προσπάθειες, πέτυχε ο Παμβοχαϊκός, επικρατώντας με 3-0 σετ του Ηρακλή εντός έδρας, υποχρεώνοντας παράλληλα την ομάδα της Θεσσαλονίκης στην τέταρτη ήττα της, σε πέντε αγώνες! Την τέταρτη νίκη του στην Α1 πέτυχε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης, που επικράτησε στο τάι μπρέικ του Φοίνικα εντός έδρας.Παμβοχαϊκός - Ηρακλής 3-0Την πρώτη του νίκη στη Volleyleague ΟΠΑΠ 2012-2013 πανηγύρισε ο Παμβοχαϊκός, που επικράτησε με 3-0 του Ηρακλή στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 5ης αγωνιστικής.Τα σετ: 25-23, 25-13, 25-21.Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Φοίνικας Σύρου 3-2Αν και βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης κατάφερε τελικά να επικρατήσει με 3-2 σετ του Φοίνικα Σύρου, διατηρώντας το εντός έδρας αήττητο και υποχρεώνοντας τους συριανούς στη δεύτερη συνεχόμενη ήττα τους μέσα σε 48 ώρες.Τα σετ: 23-25, 25-16, 23-25, 25-21, 15-9.