Πρωταθλητής ο Απόλλωνας, επιστροφή στην Α' Εθνική

Μετά από 13 χρόνια ο Απόλλωνας επιστρέφει στα μεγάλα σαλόνια. Η Ελαφρά Ταξιαρχία επικράτησε με 2-1 στην Πάτρα της Παναχαϊκής και τερμάτισε πρώτος στην βαθμολογία της Football League παίρνοντας την άνοδο για την Σούπερ Λίγκα. Ξέφρενοι πανηγυρισμοί μετά το τέλος του ματς μαζί με 200 Απολλωνιστές που ακολούθησαν την ομάδα στην Πάτρα.Πρωταθλητής
με ανατροπή ο ΑπόλλωναςΣτην Πάτρα, η αδιάφορη Παναχαϊκή προηγήθηκε μόλις στο 9ο λεπτό. Ο Βασιλαντωνόπουλος ξέφυγε από τα δεξιά, οι αμυντικοί του Απόλλωνα... κοιμήθηκαν και ο Γκούρτσας με κοντινή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.Η απάντηση για την Ελαφρά Ταξιαρχία ήρθε στο 24', από εκτέλεση φάουλ του Κατσίκη, ο Μπάρκογλου άνοιξε στον Τσιλιγκίρη, ο οποίος με σουτ ισοφάρισε σε 1-1.Με την έναρξη του β' μέρους ο Απόλλωνας με τον πρώτο του σκόρερ πήρε κεφάλι στο σκορ. Στο 49', λοιπόν, από μπαλιά του Μπάρκογλου στον κενό χώρο, ο Μανιάς ξέφυγε από τους αμυντικούς και με διαγώνιο πλασέ έκανε το 1-2 για την ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη που την έφερε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας! Στο 84' ο Κοτταράς με διπλή σωτήρια επέμβαση σε σουτ των Βασιλαντωνόπουλου και Παμπόε κράτησε τη νίκη και την πρώτη θέση για τον Απόλλωνα, που τελείωσε το ματς με 10 λόγω αποβολής του Ρόβα στο 90ό λεπτό.Το τελευταίο σφύριγμα της λήξης βρήκε παίκτες, τεχνικό τιμ, διοίκηση και 200 οπαδούς του Απόλλωνα ένα κουβάρι να πανηγυρίζουν την μεγάλη επιστροφή της ομάδας στην Σούπερ Λίγκα.