Περίπατος της Νίκης στην Κατερίνη

Την ώρα που ο Λουτσιάνο Ντε Σόουζα εμφανίζεται ως βασικός υποψήφιος για τον πάγκο της Νίκης Βόλου, οι κυανόλευκοι με υπηρεσιακό τεχνικό το Νίκο Χονδροδίνη, πέρασαν νικηφόρα από την Κατερίνη, επικρατώντας με 3-1 του Βατανιακού και πλησίασαν την Κέρκυρα που βρίσκεται στην κορυφή του β' ομίλου της Football League στους 4 πόντους.
Η υπεροχή της Νίκης Βόλου καρποφόρησε στο 35', όταν ο Ανιέτε με σουτ έκανε το 0-1 και όλοι οι κυανόλευκοι έτρεξαν στον πάγκο να πανηγυρίσουν μαζί με τον Μπακάλη, που είχε αποχωρήσει τραυματίας λίγα λεπτά νωρίτερα από τον αγωνιστικό χώρο.Λίγο πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, η Νίκη πέτυχε και δεύτερο τέρμα. Ο Σεϊμάν έκανε ωραία προσπάθεια και πάσα και ο Μανουσάκης με δυνατό σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής έγραψε το 0-2...Όπως έκλεισε το πρώτο μέρος, έτσι ξεκίνησε το δεύτερο, δηλαδή με γκολ! Το 0-3 πέτυχε στοι 47' ο Ανιέτε με σουτ ύστερα από πάσα του Ισαάκ και έτσι, ο Ισπανός σκόραρε δεύτερο προσωπικό τέρμα στη σημερινή αναμέτρηση, χάνοντας λίγο αργότερα, στο 50ό, ευκαιρία για χατ τρικ αφού βρέθηκε απέναντι από τον Κουδουνά κι έσκαψε την μπάλα που έφυγε άουτ.Ο Βατανιακός μείωσε στο 58' με τον Γιαννούλη σε 1-3, ύστερα από προσπάθεια του Κυπαρίσση και σουτ του Ζαγοριανού που κόντραρε σε σώματα αμυντικών. H Nίκη προσπάθησε να απαντήσει αμέσως αλλά ο Ισαάκ στάθηκε άτυχος καθώς η κεφαλιά του στο 60ό λεπτό χτύπησε στο δεξί κάθετο δοκάρι, η μπάλα κινήθηκε παράλληλα με τη γραμμή του τέρματος κι απομάκρυνε ο Κουλίδης.Ο Ισάακ είχε και δεύτερο δοκάρι με σουτ στο 88ο λεπτό, ύστερα από πάσα του Ανιέτε, με το 1-3 να παραμένει μέχρι το φινάλε και τη Νίκη να παίρνει τους τρεις βαθμούς που την φέρνουν στο -4 από την πρωτοπόρο Κέρκυρα.Βατανιακός: Κουδουνάς, Κολαξίδης, Κωτσιόπουλος, Νταντάμης (78' Φουλίδης), Γιαπιτζής, Κουλίδης, Λαζαρίδης (54' Kυπαρίσσης), Μίλιεβιτς (69' Κατσαρός), Ζαγοριανός, Ποτουρίδης, Γιαννούλης.Nίκη Βόλου: Αποστολίδης, Ζουλιώτης, Ρεπετσάς, Γκότοβος, Παπαδόπουλος, Σεϊμάν (67' Xαρτσιάς), Μπακάλης (31' Aκασού), Ισαάκ, Ανιέτε, Γέσιτς (86' Μπιτσάκος), Μανουσάκης.