Πέρασε και από την Κατάνια η Γιούβε

Το γκολ του Βιντάλ στο 57ο λεπτό λύτρωσε τη Γιουβέντους στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Κατάνια, χαρίζοντάς της τη νίκη με 1-0.H Γηραιά Κυρία απώλεσε σημαντικές ευκαιρίες στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου και τελικά βρήκε τη λύση στο πρόσωπο του Βιντάλ, ο οποίος πέτυχε το τρίτο του γκολ σε εννέα ματς στη φετινή Serie A.H Γιούβε έφτασε τους 25 βαθμούς και βρίσκεται στο +6 από τη Νάπολι, που στις 21.45GR παίζει με την Κιέβο.Αναλυτικά τα αποτελέσμα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής:Σάββατο (27/10)Σιένα - Παλέρμο 0-0Μίλαν - Τζένοα 1-0 (77' Ελ Σαραουί)Κυριακή (28/10)Κατάνια - Γιουβέντους 0-1 (57' Βιντάλ)16:00 Τορίνο - Πάρμα  16:00 Σαμπντόρια - Κάλιαρι  16:00 Πεσκάρα - Αταλάντα  16:00 Φιορεντίνα - Λάτσιο  16:00 Μπολόνια - Ιντερ  21:45 Νάπολι - Κιέβο Βερόνα  21:45 Ρόμα - Ουντινέζε