Παντέλης: Νίκη με πολλαπλά οφέλη

Ο Πανιώνιος πέτυχε τη δεύτερη διαδοχική του νίκη στο πρωτάθλημα με τον Νίκο Παντέλη να έχει κάθε λόγο να χαμογελά, μετά το 2-1 επί του Απόλλωνα. Για "νίκη με πολλαπλά οφέλη", έκανε λόγο ο τεχνικός των κυανέρυθρων."Πετύχαμε μια πολύ μεγάλη νίκη, η οποία είχε για την ομάδα πολλαπλά οφέλη. Πρώτα απ' όλα είναι οι τρεις βαθμοί, δεύτερο είναι η δεύτερη συνεχόμενη νίκη και βέβαια για μένα είναι πως ήρθε μια νίκη παίζοντας για 45 λεπτά ίσως το καλύτερο ημίχρονο
από την αρχή της περιόδου. Έτσι μπορέσαμε και να ανατρέψουμε το σκορ και να δημιουργήσουμε αρκετές φάσεις ώστε διευρύνουμε την έκταση του σκορ», τόνισε και συνέχισε...Είχαμε ένα πρώτο ημίχρονο, όχι πολύ καλό, είχαμε βραχυκυκλώσει στο χώρο του κέντρου και δεχθήκαμε ένα κρύο γκολ. Και από εκεί που είχαμε πει με τα παιδιά να προηγηθούμε εμείς για να μεταφέρουμε το άγχος στον Απόλλωνα βρεθήκαμε εμείς πίσω στο σκορ. Θεωρώ όμως, ότι στο δεύτερο ημίχρονο βοήθησαν πάρα πολύ και οι τρεις αλλαγές και κυρίως οι δύο πρώτες ο Γιάννου και ο Καμπάνταης, βοήθησαν κάποιες εσωτερικές αλλαγές , αλλά πάνω απ' όλα βοήθησε η πίστη και η θέληση των ποδοσφαιριστών, οι οποίοι κατάφεραν και γύρισαν ένα παιχνίδι με τον τρόπο που σας είπα.Είμαι υποχρεωμένος να δώσω συγχαρητήρια σε όλο το ρόστερ της ομάδας, διότι πέρα από τη σκληρή δουλειά, οι προπονήσεις γίνονται και με αντίξοες συνθήκες, όλοι ξέρουμε τα προβλήματα που έχει ο Πανιώνιος και για μένα αυτή η νίκη είναι μια επιβράβευση και για αυτούς τους λίγους ανθρώπους που ασχολούνται με τον Πανιώνιο και πιο πολύ για τους ποδοσφαιριστές, οι οποίοι αξίζουν αυτή την επιτυχία. Τέλος σημαντικό μερίδιο έχει και η βοήθεια του κόσμου, καθώς ακόμα και όταν χάναμε με 1-0 προσπαθούσαν με τις φωνές τους να σπρώξουν την ομάδα. Ελπίζω να μην μείνουμε εδώ. Υπάρχουν τα ματς με Καλαμαριά για το Κύπελλο, θεσμό που μας ενδιαφέρει και έχει παράδοση και το άλλο παιχνίδι με την Καλλονή στη Θεσσαλονίκη».Οσο για τον Κολοβό και τα δύο γκολ που πέτυχε, ανέφερε: "Ο Κολοβός είναι ένας πολύ καλός παίκτης που έχει πάρει και μεταγραφή. Εγώ αυτό που του είπα και νομίζω ότι το έχουν πει όλοι, είναι ότι αδικεί τον εαυτό του. Αν βγάλετε το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό, και το ξέρει και ο ίδιος, δεν έχει απόδοση ανάλογη των δυνατοτήτων του. Νομίζω όμως, ότι σήμερα ήταν από τους κορυφαίους στο δεύτερο ημίχρονο. Είναι ένα παιδί που έχει ιδιαίτερη ψυχοσύνθεση και ένας καλός παίκτης. Και ο Κολοβός βοήθησε την ομάδα και κυρίως η ομάδα των παίκτη. Και αυτό γιατί το ποδόσφαιρο είναι ομαδικό άθλημα, δεν είναι τένις".