Ο ΠΑΟΚ το ντέρμπι των "μικρών"

Η ομάδα Κ20 του ΠΑΟΚ κέρδισε 3-1 τον Αρη στην Τριανδρία, "γυρίζοντας" το ματς με πρωταγωνιστή τον Πόζογλου που πέτυχε δυο γκολ. ΤΗ ομάδα του Βλάνταν Ίβιτς δυσκολεύτηκε περισσότερο απ´ ό,τι δείχνει το σκορ καθώς για περίπου 60 λεπτά δεν έβρισκε εύκολα διαδρόμους στην επίθεση, ενώ υπέπιπτε σε λάθη στην άμυνα.Σε ένα από αυτά στο πρώτο ημίχρονο, ο Άρης προηγήθηκε με “άψυχο” αλλά εύστοχο σουτ του Κτιστόπουλου.
Ο ΠΑΟΚ εκμεταλλεύτηκε στο β´ ημίχρονο την αποβολή του Ρότα και με γκολ του Τσελεπίδη με κεφαλιά από φάουλ του Πόζογλου και δυο γκολ από τον τελευταίο (το πρώτο στην επαναφορά από σουτ του Τσελεπίδη και ασθενή απόκρουση του Μάντζαρη και το δεύτερο από ασίστ του Σαββίδη) πήρε μια απαραίτητη νίκη με 3-1 διατηρώντας την πρώτη θέση με δυο ματς λιγότερα.Αρης: Μάντζαρης, Ρότα, Μπάμπης, Μπιμπισίδης, Λεμονής, Ντούγκας, Φούσκας, Βασιλούδης, Κτιστόπουλος, Μαζουλουξής, ΣίμουΠΑΟΚ: Σοϊλεμέζογλου, Τοπαλίδης, Πούγγουρας, Παπαδόπουλος, Πατράλης (55′ Κιόσε), Σαββίδης, Τσελεπίδης, Βασαΐτης, Πολύζος, Πόζογλου, Κουλούρης