Ο ΠΑΟΚ της... ανατροπής (Vid.)!

Χρειάζεται να βρεθεί πίσω στο σκορ, για να πάρει μπρος! Δεν εξηγείται διαφορετικά η τρομερή έφεση που έχει ο φετινός ΠΑΟΚ στις ανατροπές, με πιο πρόσφατη τη χθεσινή (16/9) σε βάρος του Αστέρα.Σε επτά επίσημα παιχνίδια (τρία Super League και τέσσερα για το Europa), ο ΠΑΟΚ μετρά
τρεις ανατροπές και μάλιστα όλες στην Τούμπα! Η αρχή έγινε με αντίπαλο την Μπνέι Γιεχούντα στις 9 Αυγούστου. Οι ισραηλινοί προηγήθηκαν μόλις στο 8ο λεπτό με τον Μαρίνκοβιτς, αλλά ο Δικέφαλος απάντησε στη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου με τα γκολ των Αθανασιάδη (2), Ρομπέρ και Πέλκα για το τελικό 4-1. Ιδιο το σκηνικό και στο δεύτερο εντός έδρας ευρωπαϊκό παιχνίδι, αυτό με τη Ραπίντ. Ο Αλαρ "πάγωσε" την Τούμπα στο 65', αλλά οι Αθανασιάδης (69') και Κατσικάς (83') "γύρισαν" το παιχνίδι. Την Κυριακή (16/9), αυτή τη φορά για τη Super League, ο Δικέφαλος πέτυχε ακόμα μία ανατροπή. Ο Περόνε στο 20ό λεπτό έβαλε μπροστά τον Αστέρα, αλλά οι Λόρενς (46') και Αθανασιάδης (88') τα έφεραν.. Τούμπα!