Ο Πανιώνιος νίκησε με 2-0 τον Κεραυνό Κερατέας, σε φιλική αναμέτρηση στο Απήλιον

Ο Πανιώνιος κέρδισε με 2-0 τον Κεραυνό Κερατέας, σε φιλική αναμέτρηση που έγινε την Δευτέρα (13/9) στο Απήλιον. Τα γκιολ για τους κυανέρυθρους πέτυχαν οι Κούκετς (30`) και Χίκα (34`). Το ανεπίσημο ντεμπούτο του με την φανέλα του Πανιωνίου έκανε ο δανός αμυντικός μέσος, Κάσπερ Ρίσγκαρντ, ο οποίος αγωνίστηκε για 65 λεπτά, προκειμένου ο Μίκαελ Στόρε να διαπιστώσει

την κατάσταση του ενόψει της αναμέτρησης με τον Αρη.

Ο Κούκετς, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, άνοιξε το σκορ για τον Πανιώνιο στο 30`, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Χίκα, με ωραία προσπάθεια και δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Στο 40`, ο Κούκετς έχασε την ευκαιρία να πετύχει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, καθώς σημάδεψε το δοκάρι της εστίας του Κεραυνού.

Ο σουηδός τεχνικός του Πανιωνίου, Μίκαελ Στόρε, έδωσε χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που δεν αγωνίστηκαν στην Ξάνθη ενώ στο προπονητικό κέντρο της ομάδας βρέθηκε και ο 20άχρονος γάλλος μεσοεπιθετικός, Μαξίμ Παρτούς.