Ο Παναθηναϊκός νίκησε 4-0 τη Λάρισα στο ΟΑΚΑ στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής

Ο Παναθηναϊκός νίκησε με 4-0 τη Λάρισα στο ΟΑΚΑ και επέστρεψε στην... πρωθυπουργία της βαθμολογίας μετά και την 6η αγωνιστική. Οι πράσινοι για 50 λεπτά ήταν κακοί, παρότι είχαν προηγηθεί στο σκορ με τον - πολύ καλό - Βύντρα, αλλά με τη βοήθεια του κόσμου και την είσοδο του Νίνη, αρκούσε ένα 10λεπτο ξέσπασμα για να κάνουν το 3-0 με τα γκολ των Κατσουράνη και Σισέ, με τον τελευταίο να αποθεώνεται, πριν και μετά το γκολ, ενώ φυλούσε και ένα για το 4-0!. Η Λάρισα αδικείται από την έκταση του σκορ, καθώς είχε δυο δοκάρια αλλά και ευκαιρίες να σκοράρει, όμως φάνηκε η έλλειψη ενός παίκτη - σκόρερ. Οπως και να `χει, ο Παναθηναϊκός έκανε το 6x6 και μετέφερε και πάλι το άγχος στους αντιπάλους του, όντας μόνος πρώτος στη βαθμολογία και τον Σισέ να... ξυπνάει!