Ο Ολυμπιακός Βόλου νίκησε 2-0 την Ελλάς Βερόνα στο τελευταίο του φιλικό επί ιταλικού εδάφους

23:53 4/8/2010 - Πηγή: Sport.gr

Με επιτυχία ολοκλήρωσε τα φιλικά προετοιμασίας επί ιταλικού εδάφους ο Ολυμπιακός Βόλου, καθώς επικράτησε με 2-0 της Ελλάς Βερόνα στο στάδιο Quercia di Rovereto.

Η ομάδα του Σάκη Τσιώλη προηγήθηκε στο 41' μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από το Μόνχε, που είχε κερδίσει ο Ουμπίντες.

Το 2-0 έγινε στο 61' με κεφαλιά του Καμπάνταη που κατέλειξε στα δίχτυα του ιταλού γκολκίπερ.

Oλυμπιακός Βόλου (Α' ημίχρονο): Γιακούποβιτς, Σέλεζι, Ρόκας, Σανκαρέ, Τομάς, Αλβάρεζ, Καπετάνος,

Ουμπίντες, Μόνχε, Σολάκης και Μαρτίν.

(Β' ημίχρονο): Ρόκα, Σανκαρέ (82' Τσεκούρας), Καπετάνος (70' Γκότοβος), Σκάρος, Καμπάνταης, Ρίκα, Ζαραδούκας, Κάστρο, Ψυχογιός, Μόνχε (79' Μητρόπουλος), Πλιάγκας

Hellas Verona): Rafael, Abbate, Ceccarelli, Cangi, Campagna (57' Garzon), Mancini (51' Russo), Esposito (64' Paghera), Berrettoni (64' Martina Rini), Scaglia (54' Pugliese), Le Noci, Selva (54' Torregrossa). Εγκώμια των ιταλώνΜετά τη λήξη του αγώνα, ο προπονητής της Ελλάς Βερόνα