Ο Ικαρος επικράτησε 72-70 του Ηλυσιακού στη Γλυφάδα, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α1

Την τέταρτη νίκη του στην φετινή Α1 πέτυχε το Σάββατο (4/12) ο νεοφώτιστος Ικαρος Καλλιθέας. Μετά από ένα συγκλονιστικό φινάλε, η ομάδα του Αρη Λυκογιάννη επικράτησε δύσκολα 72-70 του Ηλυσιακού στη Γλυφάδα, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής και σκαρφάλωσε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, όπου ισοβαθμεί με τον Κολοσσό. Ιδανικό ήταν το ντεμπούτο του Λανς Χάρις με τους γηπεδούχους, το οποίο συνδυάστηκε με πολύ καλή εμφάνιση
του ίδιου (19 π.) και νίκη της ομάδας του. Πολύ καλή εμφάνιση και από τους Τόμπσον και Κράσιτς. Από την άλλη πλευρά, ο Ηλυσιακός για ακόμα ένα ματς δεν είχε διάρκεια στην απόδοση του και δεν μπόρεσε να συνεχίσει την καλή εμφάνιση του πρώτου μέρους και στο δεύτερο. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα την αναμέτρηση. Το δίδυμο Τόμπσον-Χάρις δημιούργησε πολλά προβλήματα στην άμυνα των φιλοξενούμενων, με αποτέλεσμα το πρώτο δεκάλεπτο να λήξει με τον Ικαρο να προηγείται με 22-19. Η εικόνα του αγώνα άλλαξε στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την ομάδα του Φλεβαράκη να βελτιώνεται αρκετά