Ο Ατρόμητος επικράτησε 3-1 της Αναγέννησης στα Γιαννιτσά και πέρασε στην φάση των 16 του Κυπέλλου ΟΠΑΠ

Την πρόκριση του στην φάση των 16 του Κυπέλλου ΟΠΑΠ εξασφάλισε με συνοπτικές διαδικασίες ο Ατρόμητος. Η ομάδα του Γιώργου Δώνη επικράτησε εύκολα με 3-1 της Αναγέννησης στα Γιαννιτσά και έγινε η πρώτη ομάδα που προκρίνεται στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Καραλής (6`, 53`) και Σαγκανόφκσι (11`) πέτυχαν τα γκολ για την ομάδα του Περιστερίου, ενώ ο Χασάνογλου στο 57` μείωσε για τους γηπεδούχους, διαμορφώνοντας το τελικό

3-1.

Με τις καλύτερες προϋποθέσεις ξεκίνησε η αναμέτρηση για τον Ατρόμητο, ο οποίος έβαλε γερές βάσεις για την πρόκριση από το πρώτο κιόλας τέταρτο. Μόλις στο 6`, ο Καραλής με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Σαγκανόφσκι, με κεφαλιά, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Δώνη. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 2-0 υπέρ της ομάδας της Σούπερ Λίγκα.

Οι φιλοξενούμενοι κλείδωσαν ουσιαστικά την νίκη και παράλληλα την πρόκριση τους στους 16 του Κυπέλλου στο 53`, όταν ο Καραλής, με το δεύτερο προσωπικ