Νικήτρια η Καρδίτσα

Ενα πέναλτι του Πάλλα πάνω στον Κρανιώτη, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Μπουντούρης στο 87ο λεπτό, χάρισε τη νίκη στην Αναγέννηση Καρδίτσας επί της Καβάλας με 1-0 στο ματς που έριξε την αυλαία της 3ης αγωνιστικής για τον 2ο όμιλο της Football League.Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος, όπου είχαν δοκάρι με τον Γουγκούδη στο 40’ και πολλές χαμένες ευκαιρίες, όμως στο δεύτερο ημίχρονο οι Αργοναύτες που αγωνίστηκαν με πράσινες εμφανίσεις (!) ισορρόπησαν και έκαναν φάσεις για να πάρουν τη νίκη.Ωστόσο,
το ματς κρίθηκε από την... άσπρη βούλα. Στο 87’ ο Πάλλας ανέτρεψε τον Κρανιώτη μέσα στην περιοχή και ο αρχηγός Σωκράτης Μπουντούρης ευστοχώντας στο πέναλτι έγραψε το 1-0 για την Καρδίτσα.ΑΝΑΓ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Σάκης Θεοσοδιάδης): Σιαράβας, Γκουγκούδης (75' Γεωργακόπουλος), Χατζηρίζος, Κουκούλης, Ρόβας, Καραχάλιος, Μίχος, Γήτας (61' Μπιτέλης), Μπουντούρης, Μπουσινάκης (68' Κρανιώτης), Χλωρός.ΚΑΒΑΛΑ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Γιαννίκογλου, Πόπτσης, Βαλεριάνος (67' Πάλλας), Γκαρακλίδης, Κονάτε, Ντουτσαρίδης, Πρίττας, Καρλόπουλος (66' Ντομί), Ντόσης (20' Παπαργυρίου), Άρτσε, Καπνίδης.