Νικηφόρο πέρασμα από την Φρανκφούρτη για Στουτγκάρδη, 2-0 την Αϊντραχτ

Μπορεί η Στουτγκάρδη να αγωνιζόταν από το 15ο λεπτό με παίκτη λιγότερο, κατάφερε όμως να φύγει με το τρίποντο από την Φρανκφούρτη, επικρατώντας με 2-0 της Αϊντραχτ, και να πάρει ένα πολύτιμο τρίποντο στην μάχη για παραμονή στην κατηγορία. Φάνης Γκέκας και Γιώργος Τζαβέλλας ξεκίνησαν βασικοί για τους γηπεδούχους, ενώ ο Γιάννης Αμανατίδης αντικατέστησε τον Αλτιντόπ στο 46`, αλλά δεν κατάφεραν να βοηθήσουν την ομάδα τους να πάρει την πρώτη της νίκη στο 2011.Το παιχνίδι ξεκίνησε με το χειρότερο τρόπο για την Στουτγκάρδη, καθώς στο 15ο λεπτό ο Ντελπιέρε αντίκρισε απευθείας
κόκκινη κάρτα και πήρε τον δρόμο για τα αποδυτήρια αφήνοντας τους φιλοξενουμένους με δέκα.Εχοντας το αριθμητικό πλεονέκτημα, η Αϊντραχτ δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, αλλά δεν μπορούσε να τις ολοκληρώσει με επιτυχία.Η Στουτγκάρδη μπήκε πιο δυνατά στην επανάληψη και καθάρισε το παιχνίδι μέσα σε τέσσερα λεπτά. Στο 64` ο Χάρνικ έκανε το 1-0 και στο 68` ο Χάιναλ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.Οσο κι αν προσπάθησαν ο