Νίκη με ανατροπή η Μέταλιστ

Δύο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια για τη Μέταλιστ Χαρκόβου, αντιπάλου του ΠΑΟΚ για το Τσάμπιονς Λιγκ, στο ουκρανικό πρωτάθλημα. Χωρίς να εντυπωσιάσει κατάφερε να επικρατήσει με ανατροπή μάλιστα της Άρσεναλ Κιέβου. Η ομάδα του Μίρον Μάρκεβιτς είχε από την αρχή την υπεροχή, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, όμως κόντρα στη ροή του αγώνα έμεινε πίσω στο σκορ στο 41' με γκολ που σημείωσε Ρομάντσουκ. Στο δεύτερο ημίχρονο η Μέταλιστ μπήκε αποφασισμένη να κερδίσει το παιχνίδι όταν στο 52' ο Χοσέ Σόσα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα έπειτα από γύρισμα του Βιγιάγκρα. Η ανατροπή ολοκληρώθηκε τρία λεπτά αργότερα μετά από εκτέλεση κόρνερ και κοντινή προβολή του Τζόναθαν Κριστάλδο για το 2-1 υπέρ της Μέταλιστ