Νίκη με ανατροπή για την Βαλένθια

Η Βαλένθια είδε το... Χάρο με τα μάτια της απέναντι στην Αθλέτικ Μπιλμπάο, όμως με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά γύρισε το ματς και πήρε τη νίκη με 3-2 για την 8η αγωνιστική της Primera Divizion.Οι Βάσκοι προηγήθηκαν στο 19' με τον Αντούριθ, αλλά οι Νυχτερίδες ισοφάρισαν στο 26' με πέναλτι του Σολντάδο. Ο Αντούριθ στο 30' έβαλε εκ νεου μπροστά την Αθλέτικ. Ωστόσο, ο Χερέρα ειδε την κόκκινη κάρτα στο 68' και η Βαλένθια άρχισε να πιέζει για την ανατροπή, η οποία ήρθε με τα γκολ του Αλμπέρτο Κόστα στο 88' και του Νέλσον Βαλντέζ στο 90ό λεπτό παίρνοντας τη νίκη με 3-2.ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Γκουαϊτά, Μπαραγκάν, Ραμί, Βίκτορ Ρουίζ, Ματιέ (77’ Μπανέγκα), Γκάγκο, Τίνο Κόστα, Βιέρα, Ζόνας (62’ Βαλντέζ), Μπερνάτ (73’ Κουαρδάδο), Σολδάδο.ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ: Ιραϊθόθ, Ιραόλα, Εκίθα, Αμορεμπιέτα, Ινίγκο Πέρεθ (87’ Σαν Χοσέ), Ιτουράσπε, Ντε Μάρκος, Σουσαέτα, Άντερ, Μουνιαΐν (64’ Ιμπάι), Αντούριθ (72΄ Αουρτενέτσε).