Νίκη για Καλλιθέα, "βουλιάζει" ο Θρασύβουλος

Τη 2η νίκη της στη Football League πέτυχε η Καλλιθέα, επικρατώντας 2-1 του Θρασύβουλου στο Ελ Πάσο.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα προηγούμενοι με 1-0, χάρη σε αυτογκόλ του Σύρου στο 45'.

Ο Θρασύβουλος απάντησε με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, πετυχαίνοντας μάλιστα το πρώτο του γκολ στο φερτινό πρωτάθλημα (!), με τον Βασιλείου. Τη νίκη στην Καλλιθέα έδωσε ο Καλστάς στο 57ο λεπτό. Ο Θρασύβουλος είχε δοκάρι στο 13'.

Καλλιθέα (Βαγγέλης Γούτης): Τακίδης, Μιχαλόπουλος, Αρβανίτης, Ντακόλ (64' Ηρακλής), Βιδάλης, Ρουσάκης, Μαρουκάκης, Καλτσάς, Κατσίκης (77' Ντιαλό), Κουτρουμπής, Αρκούδας.

Θρασύβουλος (Λύσανδρος Γεωργαμλής): Κασμερίδης, Ζουμπουλάκης, Σύρος, Ψιάνος, Βασιλείου, Κόλτζος (31' λ.τρ. Καλαμιώτης), Νικολάου (82' Βλάχος), Καρλόπουλος, Κανελλόπουλος (46' Μπάτσι), Σκόνδρας, Παναγιωτάκος.