Νίκη για Χετάφε

23:56 1/3/2013 - Πηγή: Sport.gr
M' ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, η Χετάφε επικράτησε με 2-0 της Σαραγόσα στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 26ης αγωνιστικής της Primera.Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη σε πέντε ματς για την ομάδα της Μαδρίτης που πλησίασε στις θέσεις που οδηγούν στις Ευρωπαϊκές διοργανώσεις της νέας περιόδου.Το παιχνίδι συνοδεύτηκε και από 2 αποβολές, μία για κάθε ομάδα. Στο 60' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Λόβενς της Σαραγόσα και τρία λεπτά αργότερα τον... μιμήθηκε ο Λεόν για την Χετάφε.Οι γηπεδούχοι
έφτασαν στη νίκη με γκολ που σημείωσε ο Κολούνγκα στο 21ο λεπτό και ο Εσκουντέρο στο 61ο λεπτό.Χετάφε: Μογιά, Μιγκέλ Τόρες, Φέντε Φερνάντες, Αλέξις, Εσκουδέρο, Μπόρχα, Λασέν, Πέδρο Λεόν, Μπαράδα (88'Φράιλε), Ντιέγκο Κάστρο (83'Γκαβιλάν), Κολούνγκα (76'Άλβαρο Βάσκεθ).Σαραγόσα: Αλκολέα, Σαπουνάρου, Άλβαρο, Λόοβενς, Άμπραχαμ, Χοσέ Μάρι, Μόβιγια (51'Βίκτορ Ροντρίγκεθ), Μοντάνιες, Μπάμποβιτς (74'Φερνάντεθ), Ροσίνα, Πόστιγκα.