Νίκη - ανάσα για Νόριτς, 3-1 την Γουέστ Χαμ

Πολύ σημαντική νίκη, που της δίνει βαθμολογική ανάσα, πέτυχε η Νόριτς, που επικράτησε με 3-1 της Γουέστ Χαμ στο Κάροου Ρόουντ, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Premier League.Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος και στο 13'... άγγιξαν το 1-0, αλλά ο Ντεμέλ σημάδεψε το δοκάρι. Οι προσπάθειες της Γουέστ Χαμ καρποφόρησαν στο 32', με τον Μόρισον να σκοράρει και να στέλνει την ομάδα του στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με προβάδισμα 1-0.Στο δεύτερο μέρος,
το σκηνικό του αγώνα άλλαξε, με τους γηπεδούχους να βελτιώνουν αισθητά την απόδοση τους και να φτάνουν στην ανατροπή.Στο 54', ο Χούπερ ευστόχησε σε πέναλτι και ισοφάρισε σε 1-1 για τη Νόριτς, ενώ στο 71' ο ίδιος παίκτης σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι. Ωστόσο, ένα λεπτό μετά ο Σνόντγκρας, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, έδωσε το προβάδισμα στα Καναρίνια με 2-1.Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Φερ με πλασέ "κλείδωσε" το σημαντικό τρίποντο για τους γηπεδούχους, διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό 3-1.Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής:Σάββατο (9/11)Λίβερπουλ - Φούλαμ 4-0 (23' αυτ. Αμορεμπιέτα, 26' Σκρτελ, 36', 54' Σουάρεζ)Αστον Βίλα - Κάρντιφ Σίτι 2-0 (76' Μπακούνα, 84' Κόζακ)Τσέλσι - Γουέστ Μπρομ 2-2 (45 Ετό, 90'+6' πέν. Αζάρ - 61' Λονγκ, 68' Σεσενιόν)Κρίσταλ Πάλας - Εβερτον 0-0Σαουθάμπτον - Χαλ Σίτι 4-1 (16' Σνάιντερλιν, 30' πέν. Λάμπερτ, 37' Λαλανά, 88' Ντέιβις - 55' Σαγκμπό)Νόριτς Σίτι - Γουέστ Χαμ 3-1 (54' πέν. Χούπερ, 72' Σνόντγκρας, 90'+3' Φερ - 32' Μόρισον)Κυριακή (10/11)14:00 Τότεναμ - Νιούκαστλ     16:05 Σάντερλαντ - Μάντσεστερ Σ.     18:10 Μάντσεστερ Γ. - Αρσεναλ     18:10 Σουόνσι Σίτι - Στόουκ Σίτι