Μοιρασιά στη Κομοτηνή

Πανθρακικός και Πλατανιάς μοιράστηκαν βαθμούς στο γήπεδο της Κομοτηνής (1-1), με τους θρακιώτες να έχουν σαφώς περισσότερες ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη, αλλά την ομάδα του Άγγελου Αναστασιάδη να καταφέρνει να "τσιμπήσει" τον βαθμό χάρη σε γκολ του Ναζλίδη που είχε βάλει τους κρητικούς μπροστά στο σκορ στο ξεκίνημα του β' ημιχρόνου, στο οποίο απάντησε ο Παπαδόπουλος στο 66'.Το παιχνίδι ξεκίνησε αρκετά ισορροπημένα, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν αρχικά να κερδίσουν τη μάχη του κέντρου προκειμένου να πάρουν έλεγχο της κατοχής και
να κάνει η καθεμία το παιχνίδι της, με τον Πανθρακικό να είναι αυτός που απείλησε πρώτος, με τον Μπαϊκαρά να σουτάρει μέσα από τη περιοχή στο 10', αλλά τον Κηπουρό να σώζει την εστία του.Δύο λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι είχαν άλλη μια καλή ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ, με τον Κηπουρό να μπλοκάρει ξανά τη μπάλα, αυτή τη φορά σε πλασέ του Παπαδόπουλου από καλή θέση μέσα στη περιοχή.Στο 35', η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη έχασε ευκαιρία από αυτές που δεν... χάνονται, όταν ο Μίνγκας έκανε το γύρισμα από τα δεξία και ο Μουνάφο ολομόναχος στη μικρή περιοχή με τον Κηπουρό στο... έλεός του, έπιασε αέρα και στη συνέχεια ο Παπαδόπουλος έστειλε με πλασέ τη μπάλα πολύ άουτ!Στο ξεκίνημα της επανάληψης, ο Πανθρακικός "πλήρωσε" το γεγονός ότι δεν πέτυχε ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 51', με γκολ του Ναζλίδη!Συγκεκριμένα, ο Αναστασάκος εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας του Πανθρακικού, έκλεψε τη μπάλα, έκανε από τα δεξιά την παράλληλη πάσα και ο Ναζλίδης έκανε το 1-0 για τον Πλατανιά.Το ματς απέκτησε ρυθμό μετά το γκολ του Ναζλίδη, με τον Πανθρακικό να ανοίγεται και να χάνει μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 63', με τον Λουσέρο να πιάνει αρχικά την κεφαλιά και τη μπάλα να πηγαίνει στο δοκάρι και στη συνέχεια τον Μπαϊκαρά να βγάζει την παράλληλη πάσα αλλά ο Σερφά να μην μπορεί να σκοράρει.Δύο λεπτά αργότερα, ο Πλατανιάς πήγε να... κηδέψει τους θρακιώτες, όταν ο Ουντότζι έπιασε τη κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή, αλλά ο Βρονταράς απέκρουσε με υπερένταση, με τους γηπεδούχους να "απαντούν" με τετ-α-τετ του Μίνγκα στο 65', ο οποίος δεν μπόρεσε να πλασάρει σωστά, με την μπάλα να περνάει άουτ.Ο Πανθρακικός κατάφερε, τελικά, να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης από ένα λάθος στην άμυνα του Πλατανιά, αφού ο Τζάνης έκανε κεφαλιά προς τα πίσω μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπαϊκαρά, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και πάνω από τη γραμμή ο Δημήτρη Παπαδόπουλος ισοφάρισε για την ομάδα του σε 1-1.Ο Πανθρακικός έκανε την ύστατη προσπάθεια να πάρει τη νίκη στα εναπομείναντα λεπτά, αλλά ο Παπαδόπουλος σπατάλησε μοναδική ευκαιρία στο 86', όταν μόνος του απέναντι από τον Κηπουρό, έστειλε τη μπάλα άουτ και το παιχνίδι έληξε με τις δύο ομάδες να μοιράζονται, εν τέλει, από έναν βαθμό.Πανθρακικός (Δερμιτζάκης): Βρονταράς, Στάθης (Κοντογουλίδης 59'), Καστσελάν, Σερφά, Χρήστου, Λαδάκης, Μουνάφο, Μίγκας, Λουσέρο (Κυβελίδης 84'), Μπαϊκαρά, ΠαπαδόπουλοςΠλατανιάς (Αναστασιάδης): Κηπουρός, Αργυρόπουλος, Κουρτεσιώτης (Κανακούδης 84'), Τζανής, Ντόε (Γκονζάλεζ 76'), Κάλαϊζιτς, Τετέ (Μαραγκουδάκης 91'), Δέντσας, Αναστασάκος, Ναζλίδης, Ουντότζι